Марсилия и Брайтън играят при 2:0 в мач от Група В

...

НА ЖИВО: Марсилия - Брайтън 2:0, страхотно начало на домакините

Марсилия и Брайтън играят при 2:0 в мач от Група В на Лига Европа. Gong.bg ще наблюдава всичко най-интересно от конфликта. Домакините поведоха в 19-ата минута с гол на Шансел Мбемба, а минута по-късно Жордан Верету удвои.

Първата по-интересна обстановка пред една от двете порти беше в 7-ата минута. Тогава Амин Арит извърши директен свободен удар, като прати топката под гредата, само че Джейсън Стийл мазета в корнер. Я 17-ата минута домакините развиха добра офанзивата си, като Арит подаде към Жордан Верету отляво. Халфът се позабави, само че въпреки всичко опита удар в далечния ъгъл, който след рикошет излезе в корнер.

В 19-ата минута по-добрата офанзива на френския гранд даде резултат. Жонатан Клаус проби отдясно и направи двойно с Илиман Ндиайе, след което от аутлинията върна топката към точката за осъществяване на дузпа, където Шансел Мбемба вкара за 1:0.

Минута по-късно Марсилия удвои задатъка си. Люис Дънк сбърка и разреши на Арит да овладее топката и да напредна отдясно. Мароканецът пусна пас по земя, за Верету, който от към 11-12 метра промуши топката сред краката на Стийл за 2:0.

Марсилия - Брайтън 2:0

1:0 Шансел Мбемба (19)

2:0 Жордан Верету (20)

Марсилия: 16. Пау Лопес, 7. Жонатан Клаус, 99. Шансел Мбемба, 5. Леонардо Балерди, 62. Майкъл Мурийо, 11. Амин Арит, 27. Жордан Верету, 21. Валентен Ронжие, 20. Хоакин Корея, 29. Илиман Ндиайе, 10. Пиер-Емерик Обамеянг

Треньор: Дженаро Гатузо

Брайтън: 23. Джейсън Стийл, 2. Тарик Лампти, 29. Жан-Пол ван Хеке, 5. Люис Дънк, 34. Жоел Фелтман, 8. Махмуд Дауд, 13. Паскал Грос, 7. Соли Марч, 22. Каору Митома, 31. Ансу Фати, 18. Дани Уелбек

Треньор: Роберто Де Дзерби

Съдия: Микола Балакин, Украйна